przedszkole

Retina Ready & Responsive

Przedszkole Łowcy Przygód

Nasze przedszkole mieści się w przestronnym budynku o powierzchni ponad 500 metrów. Zadbaliśmy o to, aby sale były duże i dobrze wyposażone. Aktualnie do użytku oddaliśmy trzy sale oraz  wewnętrzny plac zabaw, który stanowi dla naszych Dzieci wspaniałą atrakcję w deszczowe dni. Do końca roku planujemy uruchomienie dwóch kolejnych sal dydaktycznych. 
Mamy też do dyspozycji duży przestronny teren z częścią ogrodową i placem zabaw. Razem z dziećmi prawiamy swój własny ogród z kwiatami, warzywami i ziołami.
Prócz podstawy programowej realizjemy autorski program oparty na bloku tematycznym „potrafię zdrowo żyć”. Pragniemy by dzieci od najmłodszych lat poznawały przyrodę, uczyły się o nią dbać i szanować to, co dała nam matka natura. Dwa razy w miesiącu prowadzimy warsztaty z zakresu ekologicznego programu autorskiego tworząc prace i zabawki z darów ziemi i recyklingu. Nie chcemy kłaść nacisku na suchą wiedzę, tylko na doświadczanie i tworzenie.
Planów jest bardzo dużo i pomału już je realizujemy. Zgłaszamy się i bierzemy udział w ogólnopolskich i regionalnych konkursach o tematyce ekologicznej. Organizujemy wernisaż prac stworzonych z recyklingu i /produktów ekologicznych.
Przynajmniej raz w miesiacu zapraszamy ciekawych ludzi z najróżniejszych profesji: dietetyka, policjanta, strażaka, wolontariusza, lekarza, kucharza, sportowca, etc. Spotkaniom towarzyszą zawsze ciekawe niespodzianki i atrakcje. 


Retina Ready & Responsive

Nasza historia

Pomysł na stworzenie przedszkola powstał gdy szukaliśmy przedszkola idealnego, takiego w którym nasze dzieci w duchu empatii i wzajemnego szacunku dbają o przyrodę i żyją w ciągłym kontakcie z naturą. Ponieważ nie znamy takiego miejsca i mimo poszukiwań nie nie udało nam się go znaleźć, podjęliśmy decyzję o stworzeniu wymarzonego przedszkola.
Wierzymy głęboko, że każdy człowiek jest zdolny. Nasze zadanie to odkryć profil jego zdolności i mocno go wspierać. Chcemy aby nasze dzieci od małego wierzyły, że nie ma rzeczy niemożliwych i że marzenia się spełniają. Zatem wraz z naszymi dziećmi kazdego dnia podejmujemy to wyzwanie.


Drag & Drop Page Builder

Wizja przedszkola

Przedszkole to szczególne miejsce. Miejsce, w którym każdy zawsze powinien się czuć szczęśliwy, akceptowany i bezpieczny. Tylko w takich warunkach możemy uczyć szcunku i odpowiedzialności za siebie i innych. Nasz priorytet to dbanie o równowagę pomiędzy nauką poprzez zabawę, a kontaktami społecznymi i pielęgnowaną inteligencją emocjonalną. Tworzenie ciepłej i domowej atmosfery bez presji i pośpiechu, bo przecież każdy kwiat rozwija się we własnym tempie i swoim czasie …
Wiek przedszkolny to intensywny okres rozwoju. Jego prawidłowy przebieg ma ogromne znaczenie dla późniejszych lat życia. Nabyte umiejętności stanowią podłoże do dalszego rozwoju i osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Pragniemy, aby nasz absolwent był przygotowany do nauki w szkole. By kierował się zasadą: „pomyśl, zaplanuj, zrealizuj i sprawdź, a osiągniesz każdy wymarzony cel”. Ważne, aby był także kreatywny, twórczy, rozumiejący otaczajacy nas świat. Nauczony logicznego myślenia i skupiania uwagi. By wierzył we własne sily i umiejętnosci, aby w przyszlosci radzić sobie z porażkami i sukcesami.


Powerful Theme Options

Cele i zadania

  • tworzymy warunki do prawidłowego rozwoju każdego dziecka
  • przygotowujemy dziecko do przeżywania sukcesów i radzenia sobie z porażkami
  • zapewniamy wysoki poziom edukacyjny
  • zapewniamy kadrę na najwyższym poziomie
  • kierujemy się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka
  • poprzez zabawę i naukę rozwijamy zdolności i zainteresowania naszych dzieci